No pirmajiem soļiem līdz panākumiem
BNI Laube grupai pievienojos pašā sākumā, brīdī, kad grupa bija tikko izveidojusies un arī mans uzņēmums spēra vēl tikai pirmos soļus, t.i. 2019. gada vasarā. Iestājoties organizācijā, SIA vēl nebiju reģistrējusi. Bet pievienošanās BNI Laube grupai man deva dzinuli un pārliecību, ka atpakaļceļa vairs nav - par spīti bailēm, neziņai un visām pārējām šaubām, kas mēdz piezagties uzņēmējdarbībās ceļa sākumā, man būs savs uzņēmums un ainavu projektēšanas birojs.
“Ainavu studija” sevī apvieno ainavu arhitektu komandu, kas ikdienā sniedz projektēšanas pakalpojumus. Pirms BNI, citās tīklošanas vietās, sevi un ainavu arhitektūru pičojot bija ļoti grūti atrast kontaktus. Atnākot uz BNI Laube – būvniecības jomas fokusētu grupu, kaut gan sākotnēji pičoju tikai pirmajiem astoņiem grupas biedriem, man jau pirmajās reizēs bija skaidrs, ka šeit mani sapratīs.
Pirmajā dalības gadā, galvenokārt, saņēmu ieteikumus un sanāca minimāli sniegt ieteikumus citiem. Sākumā šķita pat neiespējami kādam iedot vērtīgu biznesu. Šeit nerunāju par tiešo pirkšanu, bet gan par ieteikumu, kas rodas caur trešo personu. Bet tad sapratu, ka uz BNI ir jāskatās un tajā jādarbojas caur tuvāko sadarbības partneru prizmu, un tad viss jau notika pats par sevi.
Gribētos teikt, ka BNI man ir iemācījis biznesa ētikas pamatus. Esmu apzinājusi un ieguvusi sadarbības partnerus, kurus nepieciešams piesaistīt gandrīz katrā projektā - apgaismojums dārzā, elektrība, dārza un ārtelpu mēbeles un elementi, segumi, žogi, projektu tāmēšana, kas noved jau pie ierīkošanas un "karstā kartupeļa" padošanas tālāk. Šis "karstā kartupeļa" princips un darbošanās pēc sadarbības komandu principa ļāva manam uzņēmumam ne tikai augt, bet arī pilnveidot un paaugstināt ‘’Ainavu studijas’’ sniegto pakalpojumu kvalitāti. Kā lielāko ieguvumu no BNI uzskatu tieši sadarbības komandu spēku un principu, ciešo sadarbības partneru iegūšanu un kontaktu loka paplašināšanu. Kā arī lielo, plašo BNI sistēmu, kurā dažu minūšu laikā ir iespējams atrisināt problēmas un rast atbildes uz jautājumiem. Šī pieredze sniegusi izaugsmi un jaunas zināšanas ne tikai man, bet arī visai manai komandai. Jāatzīst, ka vēl arvien man šķiet, ka no BNI esmu paņēmusi tikai niecīgu daļu un turpmākās dalības laikā ir nepieciešams iemēģināt spēkus un spējas plašajā, starptautiskajā BNI lokā, meklējot un atrodot risinājumus, kā eksportēt savu pakalpojumu.
Ja runājam par BNI vērtībām, manuprāt, visas ir būtiskas. Tas ir vērtību kopums, kurā bez vienas vērtības zūd līdzsvars. Tomēr, ja jāizvēlas viena vērtība, kas ikdienā sniedz lielāko pienesumu, tad noteikti teiktu, ka tā man ir attiecību veidošana.
Manuprāt, ja ir doma pievienoties, tad ir vērts vienkārši pamēģināt un nebaidīties no BNI sistēmas un tajā ieguldāmā darba. Tieši sistemātiskā pieeja ir tā, kas ļauj šai organizācijai veiksmīgi darboties un dod rezultātus tās biedriem. Var gadīties, ka BNI nav paredzēts visiem cilvēkiem, taču tas noteikti ir paredzēts jebkāda veida biznesam. Bizness arī ir kā sistēma, un tieši tāpēc BNI strādā.